Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Tehnika

Katalogs

Šķidro minerālmēslu inžektors DUPORT Liquiliser

Uzticama tehnoloģija, kas kalpos gadiem ilgi

Gadu gaitā Nīderlandes ražotājs Duport ir kļuvis par mēslojuma tehnoloģiju speciālistu. No šķidrmēslu inžektoriem līdz šķidro minerālmēslu inžektoriem. Visiem ražotāja agregātiem izmantotas uzticamas un progresīvas tehnoloģijas un tām piemīt augsta pievienotā vērtība.

CULTAN metode

Šķidro minerālmēslu inžektora pamatprincips ir CULTAN metode (angliski "Controlled Uptake Long Term Ammonium Nutrition"). Tas nozīmē, ka augi barosies ar iestrādātajiem amonija minerālmēsliem kā galveno slāpekļa avotu visā augšanas periodā.

Duport Liquiliser šķidro minerālmēslu inžektors

Šķidro minerālmēslu inžektora izmantošana ir labākais un lētākais veids, kā ievadīt slāpekļa mēslojumu pie augu saknēm. Duport Liquiliser ir unikāla iekārta, kas īpaši izstrādāta augstas kvalitātes šķidro minerālmēslu injicēšanai. Ar to var injicēt arī insekticīdus, herbicīdus vai ūdeni. Duport ir vienīgais uzņēmums, kas šajā jomā piedāvā visaptverošu programmu zālāju, graudu, kūdras kopšanai un rindu mēslošanai, piemēram, kukurūzai vai bietēm. Pateicoties ISOBUS, sekciju kontrolei, GPS kontrolei un karšu lietojumprogrammai, Duport Liquiliser ir ideāli piemērots precīzai lauksaimniecībai.

Duport Liquiliser šķidro minerālmēslu inžektors

Duport inžektora princips: šķidrais mēslojums (piem., amonija slāpeklis) tiek ievadīts 7 cm dziļi augsnē ar 25 cm rindstarpa, ik pa 16 cm, un tiek noglabāts kā noliktavā. Augs augot paņem nepieciešamo slāpekļa daļu. Pārējais ir pieejams tālākajā augšanas periodā.

Minerālmēslu lietošana ar 95% efektivitāti!

  • Nav minerālmēslojuma iztvaikošana vai izgarošana, minimāli izskalošanās riski;
  • Mēslojums tiek iestrādāts tieši, kur nepieciešams - tuvu saknēm;
  • Minerālmēslu efektivitāti neietekmē laikapstākļi;
  • Tiek veicināta sakņu augšana, augi veģetē stiprāki un kļūst zaļāki, stingrāki;
  • Sausuma laikā kultūraugs ir mazāk uzņēmīgs pret stresu;
  • Maksimāla dozēšanas precizitāte un optimāls mēslojuma vienmērīgums;
  • Nav lapu apdegšanas un labāka augu struktūra;
  • Līdz pat 20% lielāka gada kopējā raža, salīdzinot ar granulu lietošanu;
  • Proteīna saturs palielinājās līdz pat 20%.

šķidro minerālmēslu inžektors duport Liquiliser

Duport Liquiliser ir pieejams kā atsevišķs inžektors vai kombinācijā ar īpaši izstrādātām nerūsējošā tērauda vai plastmasas tvertnēm, kā velkama un pašgājēja versija. Duport Liquiliser var pielāgot katram lietotājam.

Nerūsējošā tērauda vai plastikāta tvertne

Duport Liquiliser piekabināmais inžektors ar sūkni ir aprīkots ar nerūsējošā tērauda vai plastikāta tvertni. Nerūsējošā tērauda mucas ietilpība ir 8500 litri. Plastikāta tvertnes versija ir pieejama ar 6000 litru tilpumu, savukārt frontālai uzkarei paredzēto tvertnes pieejamas ar 1500 vai 1900 litru tilpumu. Sūknis un regulators Duport inžektoriem ir identiski, atšķiras tikai mucu tilpumi.

Optimālam svara sadalījumam tiek izmantotas liela izmēra riepas - līdz 2,05 m diametram. Jau standarta komplektācijā ir uzstādīti 1050/50R32 izmēra riteņi.

Sekciju kontrole un precīza norma

Duport Liquilser ir aprīkots ar Müller vadības termināli kopā ar plūsmas mērītāju un iestrādes normas nepārtrauktu monitoringu. Deva uz hektāra nemainās un tiek pielāgota automātiski atkarībā no braukšanas ātruma izmaiņām. Sekciju kontrole novērš minerālmēslu iestrādes pārklāšanos. 

Ja klienta taktors nav aprīkota ar ISOBUS terminālu un attiecīgajām licencēm, tad ar Müller ISO-BUS termināli būs iespēja izmantot visas inžektora automātiskās funkcijas, lai darbs ar Duport mašīnu būtu pēc iespējas vienkāršāks un lietotājam ērtāks.

šķidro minerālmēslu inžektors DUPORT Liquiliser  - Müller ISO-BUS

Duport inžektoru tehniskie dati:

Liquiliser tips 

PTW 8.500

PTW 6.000

FT 1.500

SW4016

SW3012

Tvertnes tilpums, litri 

8500 

6000 

1500 

600 

600 

Rindstarpas, cm 

25 

Deva 

50-1600 l/ha 

Darba platums, m 

8,0 – 15,0 

4,0 

3,0 

Tukšais svars standarta versijā, kg 

5850 

5100 

500 

700 

500 

Šķidro minerālmēslu iestrāde

Duport inžektori ir aprīkoti ar darba ratiem, kuriem katram ir 12 cietmetāla adatas, attālums starp ratiem 25 cm. Adata, kas katram no darba ratiem rotējot ir iedūrusies zemē, injicē šķidros minerālmēslus tieši augsnē līdz 7 cm dziļumam. Attālums starp injekcijām ir 16 cm. Elektroniskā vadība nodrošina precīzu devu (100 līdz 2000 l/ha), arī, ja mainās darba ātrums. Darba ātrumam un nepieciešamajai devai tiek izvēlētas atbilstošas sprauslas, lai iegūtu optimālu sistēmas spiedienu.

Šķidrā mēslojuma injicēšanas augsnē mērķis ir palielināt ražu. Tāpat ir iespējams augsnē injicēt dažādus augsnes stimulatorus. Duport inžektori ir pieejami darba platumos no 2,30 līdz 15 metriem, attiecīgi Duport Liquiliser var tikt pielāgots katram lietotājam.

šķidro minerālmēslu inžektors DUPORT Liquiliser

Labāka raža, pateicoties lielākai slāpekļa izmantošanai

Šķidrā slāpekļa iesmidzināšana ar spieķu riteņa inžektoru (Liquiliser), izmantojot CULTAN ("Controlled Uptake Long Term Ammonium Nutrition") principu, nodrošina līdz pat 20% lielāku sausnas ražu un līdz pat 20% lielāku olbaltumvielu saturu, salīdzinot ar kalcija amonija nitrāta (KAS) izkliedi. Tas ir Wageningen dzīvnieku zinātņu grupas pētījuma rezultāts.

Tādējādi šķidrā slāpekļa injicēšanā ar cietsakausējuma adatu inžektoru sniedz ievērojamas priekšrocības salīdzinājumā ar parasto KAS izsmidzināšanu. Slāpeklis tiek ievadīts septiņu centimetru dziļumā, tāpēc tas ir tieši pieejams augam un ātrāk iedarbojas. Īpaši tas redzams sausos laika apstākļos. Izmantojot Duport tehnoloģiju ir ievērojami mazāki zaudējumi no iztvaikošanas un izskalošanās. Turklāt injekcija darbojas daudz precīzāk, īpaši lauku nomalēs, pie ūdenstilpnēm, kā arī neveidojot liekus pārklājumus. Iestrādājamā šķidruma sadalījums ir nemainīgs gan garumā, gan platumā.

Novērsta minerālmēslu iztvaikošana un izskalošanās iegūstot veselīgāku sakņu sistēmu

Duport Liquiliser īpašnieki šo agregātu galvenokārt izmanto, lai iesmidzinātu šķidros minerālmēslus pavasarī uz sējumiem un zālājos. Lielākā priekšrocība ir šīs tehnoloģijas augstā efektivitāte. Ierasto granulēto minerālmēslu efektivitāte ir no 65 līdz 85 procentiem, savukārt izmantojot CULTAN metodi, efektivitāte sasniedz 95%!Turklāt šī mēslošanas forma stimulē sakņu sistēmas attīstību. Pozitīva ietekme ir arī augsnes aerācijai ar injekcijas adatām. Injekcija piegādā mēslojumu tieši tur, kur tas tiek absorbēts, praktiski neko nezaudējot izskalošanās vai iztvaikošanas rezultātā. Šis mēslošanas veids kavē arī nezāļu augšanu.

Nosūtīt pieprasījumu

Lejuplādēt PDF

gfi-uk.pdf (742.12 KB) Lejuplādēt

Lauksaimniecības tehnika no AR AGRO! Kļūstot par mūsu klientu iegūsiet zinošu un uzticamu partneri, kas nodrošinās apmācības, servisu un nepieciešamās lauksaimniecības tehnikas rezerves daļas. AR AGRO pārstāv Joskin, Siloking, Bergmann, ROC, Roelama, Muthing, Bourgault, J&M, Teagle, Granit, Kramp, Bepco u.c. - pasaulē atzītus lauksaimniecības tehnikas ražotājus.