Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Tehnika

Katalogs

Vālotāji ROC

Vālotājs no ROC ar pievienoto vērtību!

ROC vālotāji (pacēlāji ar konveijeriem) ir revolucionāra zāles, salmu un graudu zaļās masas savākšanas tehnoloģija, kas nav salīdzināma ar tradicionālo rotora grābekļu izmantošanu. Šis Itālijas ražotājs ir īpaši specializējies un tikai ražo šos unikālos zāles vālotājus jau no 1994. gada. Ražotājs uz šo dienu joprojām aizsargā 36 patentus.

Galvenie ieguvumi izmantojot ROC vālotāju lopbarības sagatavošanā:

 • mazāk zudumi (pacēlējs paceļ un saudzīgi noliek materiālu uz transportiera lentas, kas ir īpaši svarīgi tauriņziežu kultūrām (lucernai, āboliņam);
 • mazāks augsnes daļiņu un akmeņu savākšanas risks. ROC tehnoloģija salīdzinot ar rotora vālotāju, kas visu materiālu 2-3 reizes pārbīda pa augsnes virsmu savācot savā ceļā gan akmeņus, gan augsnes daļiņas, vienlīdzīgos apstākļos ļaus samazināt pelnu saturu skābsienā par 25 līdz 30%, kā arī samazinās smalcināšanas tehnikas nolietojumu.   
 • ROC vālotāja agregatēšanai nepieciešams traktors ar salīdzinoši mazu jaudu. Piemēram, RT 1000 modelim ar darba platumu 10 m nepieciešams traktors sākot ar 90 ZS. Transportieru un pacēlāja darbību funkciju nodrošina autonoma hidraulikas sistēma.
 • darba resurss līdz 20’000 darba stundām. Tradicionāliem rotora tipa grābekļiem resurss parasti sniedzas līdz 5’000 darba stundām;
 • zemas ekspluatācijas izmaksas (3 līdz 4 reizes zemākas, salīdzinot ar rotora grābekļiem izmaksām);
 • iespējams sagatavot pat 40 m darba platumu vienā vālā, lai smalcināšanas tehnika (pašgājējsmalcinātājs, savācējpiekabe vai prese) pilnvērtīgi tiek noslogota.  Interesants fakts no pieredzes - ja vāls ir lielāks un tas ir pielāgots pacēlāja platumam, sasmalcinātā zāles vai salmu masa būs viendabīgāka;
 • iespēja izmantot visu kultūru salmu novākšanai;

Itālijas ražotājs ROC sadarbojas cieši ar lauksaimniekiem. Sadarbības ietvaros varam piedāvāt iegādātajām ROC mašīnām garantētu ražotāja atpirkuma līgumu.

ROC RT un RS modeļi

Ņemot vērā klimatiskās izmaiņas un iezīmes pasaules reģionos, lauksaimniekiem ir ievērojami atšķirīgi lopbarības sagatavošanas apstākļi. Lai nebūtu jāpieņem kompromisi, ROC turpmāk piedāvās divus dažādus vālotāju konceptus - jau zināmā RT un jaunā RS modeļa izskatā.

ROC RS modelis īpaši piemērots nelielai, īsai un slapjai zāles masai (piemēram, trešajam/ceturtajam pļāvumam). Parastos apstākļos izlīdzinātāj veltņus vēlams atslēgt, jo ruļļiem papildus saspiežot sauso zāles masu, tā var pazaudēt vērtīgās lapiņas. Lielai masai, sausam sienam vai salmiem izlīdzinātāja veltņi un tā konstrukcija var nedaudz traucēt, tāpēc piemērotāks būs RT modelis.

ROC RS modelis

ROC RS vālotāja galvenās atšķirības:

 • priekšā novietoti izlīdzinātāj veltņi (ar savu neatkarīgu kopēšanas sistēmu);
 • citas formas pacēlāja zari, kas izvietoti 6 rindās;
 • speciāli šim modelim izstrādāta transportiera lenta ar īpašu profilu;
 • uzlabots rāmis un jauni reduktori.

Šobrīd izstrādāti trīs ROC RS modeļi: RS 380 (3.8 m darba platums), RS 730 (7.3 m) un RS 1000 (10 m).

ROC RS modeļi: RS 380, RS 730 un RS 1000.