Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Tehnika

Katalogs

Dinamica Generale NIR sausnas analizators

10 ieguvumi no Dinamica Generale NIR sausnas analizatora: 

1) Skābbarības sausnas noteikšana reālajā laikā

Kā zināms sausna vienā tranšejā var mainīties 2 -  12 % robežās vai pat vairāk. Tas atkarīgs no daudziem apstākļiem (materiāla sausna pirms novākšanas, novākšanas fāze, materiāli no dažādiem laukiem un to sausna, laika apstākļi, nosegšanas materiāli un to kvalitāte, apsegšanas tehnoloģija, uzglabāšanas vieta, atvēršana, izbarošana, uzraudzība), līdz ar to barības maisījums reālajā izpildījumā var gūt gan pārāk koncentrēts kas paaugstinās acidozes riskus, vai arī pārāk liess, kas savukārt paaugstina ketozes riskus. Zemāk attēlots piemērs ar reāliem NIR mērījumiem vienā Latvijas saimniecībā, viens punkts uz zilā grafika ir NIR iekārtas noteiktā zāles skābbarības sausna reālajā laikā tieši pirms barības iesvēršana mikserī.

2) Barības devas tūlītēja korekcija atbilstoši noteiktai skābbarības sausnai 

NIR iekārta ir savienota ar borta datoru, kas ir uzstādīts uz pašiekrāvēja un automātiski veic barības devas pārrēķinu atbilstoši noteiktajai sausnai. Tas dod iespēju veidot barības maisījumu ar vienādu komponentu attiecibu un vienādu TMR sausnu katru dienu. Piensaimnieks iegūst tādu barības maisījumu kādu ir plānojies pie barības devas sastādīšanas, nevis tādu kāds sanāk operatoram, vai kādu to izveido laika apstākļi.

3) Iespēja vienmēr nodrošināt sabalansētu un vienmērīgu barības devu

Tas piensaimniekam dod iespēju palielināt saražotā piena daudzumu - uzlabot piena kvalitāti - palielināt tauku un olbaltumvielu līmeni pienā.

4) Attālināta piekļuve barības devu korekcijas programmai un atskaišu sistēmai:  

 • Iespēja veikt izmaiņas un nekavējoties tās pielietot.
 • NIR darbības - atskaišu, barības devu, govju grupu un barības sastāvdaļu kopēja pārvaldīšana vienā vienotā sistēmā DTM.
 • DTM datu uzglabāšana mākoņserverī un brīva pieeja no jebkuras vietas pasaulē, arī komandējuma vai atpūtas brauciena laikā iespējams kontrolēt un pārvaldīt govju barošanu.
 • Patērēto barības sastāvdaļu precīza uzskaite - īpaši svarīgi atskaišu pieejamība grāmatvedībai. Atskaites ir iespējams iegūt dažādos formātos un tos var tālāk apstrādāt un pielāgot savām vajadzībām.

8) Ātra ieguldījumu atdeve. 

 Pēc ražotāja aprēķiniem vidēji iekārta sevi atpelna 6 mēnešos. 

9) Ar NIR iekārtu iespējams noteikt rādījumus šādiem barības līdzekļiem: 

zāles skābbarība, kukurūzas skābbarība, TMR, sojas milti, kukurūzas milti, graudu milti, svaigi graudi, sojas spraukumi, rapšu rauši u.c.

10) Ar NIR iekārtu barības sastāvdaļām iespējams iegūt šādus laboratoriskos rādījumus:

DM- sausna, kopprotīns, ciete, koppelni, ADF, NDF, CF - tauki, kā arī papildus rādījumus tādus kā  PH, Ca, P, Mg, K, Z, cukurs ESC, ADL-lignīns, NEL, NH4, N, P205 u.c.

Pakārtotie ieguvumi izmantojot sausnas analizātoru: 

 • Nav nepieciešams regulāri maksāt par laboratoriskiem barības analīžu rezultātiem kā arī zaudēt laiku kamēr tie tiek iegūti, apstrādāti un piegādāti. (parasti 5 – 7 darba dienas vai vairāk).
 • Nav jāuztraucas par pārāk mazu vai nesabalansētu barību govīm.
 • Tiek kontrolēta laika apstākļu iedarbība uz atvērto skābbarības tvertni automātiskas izmaiņas un atskaišu sistēma norāda uz barības efektivitātes izmaiņām.
 • Iespēja laicīgi fiksēt barības līdzekļu noliktavu atlikumu samazināšanos ar speciālu atgādinājuma signālu - novērst barības līdzekļu piegāžu kavēšanos vai iztrūkumu.
 • Iespēja veidot analizēt govju apēdamību mērot un uzskaitot barības galda atlikumus, pie tam tas ir iespējams katrai grupai atsevišķi.
 • Iespēja veikt barības devas pārrēķinu atbilstoši barības galda atlikumiem ierēķinot un pievienojot tos citas govju grupas barības devā, tādā veidā ietaupīt kopējo barības līdzekļu patēriņu.
 • Iespēja monitorēt, uzskaitīt un analizēt skābbarības vērtību saunā proteīnā kokšķiedrā un citos rādījumos tos salīdzināt vairāku gadu griezumā un iegūt secinājumus par tās kopējo kvalitāti.
 • Ievadot izslaukumu datus DTM programmā iespēja iegūt barības konversijas radījumu IOCF ienākumi no piena virs barības izmaksām.
 • Iespēja kontrolēt un pārvaldīt barošanas operatora darbību, iegūt atskaites par barības iesvēršanas precizitāti, barības maisīšanas ilgumu , izbarošanas precizitāti, darba laicīgu uzsākšanu un pabeigšanu.
 • ar NIR iekārtu iespējams noteikt TMR atlikumu kvalitāti sausnā, kopproteīnā, kokšķiedrā un cietos mērījumos.

 

Nosūtīt pieprasījumu

Fotogrāfijas