Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Jaunumi

Bourgault jauns sējdisku elements - PLR (ParaLink Row™)

2022. gadā mūsu komanda uzsāka iepazīšanās tūri ar Bourgault FMS CD 872 tiešās sējas sējmašīnu, kas aprīkota ar PLW sējdisku versiju. Šobrīd Eiropas tirgum Kanādas ražotājs piedāvā “No-Till” sējmašīnu aprīkojumam izvēlēties jaunu sējelementu tipu ar apzīmējumu PLR (ParaLink Row™).

Kanādas ražotājs Bourgault izveidojot jauno sējelementu, protams, ir ņēmis vērā iepriekšējo pieredzi un vēl vairāk uzlabojis sēšanas kvalitāti un apkalpošanas ērtumu.

Galvenās atšķirības ar iepriekšējo sējelementa modeli:

  • sējdisks novietots slīpi – 7O pret braukšana virzienu un 10O pret vertikāli, kas nodrošina maksimāli efektīvu un precīzu sēklu novietošanu vajadzīgajā dziļumā neatkarīgi no augsnes;

Bourgault PLR no-till sējdiski

  • ļoti viegli regulējams sēšanas dziļums - vienkārši pārbīdot atbalsta riteņa fiksēšanas sviru. Dziļuma regulēšanas solis ir 6mm. Atbalsta ritenis vienlaicīgi kalpo kā sējdiska tīrītājs. Ir pieejami divi atbalsta disku platumi, šaurākais īpaši piemērots “No-Till” sēšanai. ;

Bourgault-PLR-no-till-sējdisku-sēšanas-dziļuma-svira

  • sējrindas aiztaisītājritenis nodrošina sēklas iespiešanu mitrā sēklas gultnē un pat sausos augsnes apstākļos;

Bourgault-PLR-no-till-sējdiski-sējrindas aiztaisītājritenis

  • vienkārša piespiedējriteņa regulēšana. Ar atsperes palīdzību tiek nodrošināts 41-82 kg piespiedējsvars uz katru sējrindu. Katru piespiedējriteni var individuāli pieregulēt, lai tas sekotu sējrindai. Jaunums – ritenis regulējas arī ieslīpi braukšanas virzienam, tādējādi sējrindas aizvēršana notiek agresīvāk, kas svarīgi sausās un smagās augsnēs. 

Bourgault-PLR-no-till-sējdiski-piespiedējriteņa-regulēšana

"No-Till” sēšanas gadījumā labāk izmantot konusveida piespiedējriteni.

Bourgault-PLR-no-till-sējdiski-

Līdzīgi kā citi Bourgault sējelementi, arī PLR ir novietots uz paralelograma rāmi, kuru ar pastāvīgu spiedienu pie zemes piespiež neliels hidrocilindrs. Tas nodrošina izcilu augsnes virsmas kopēšanu par braucot ar lielāku ātrumu.

Jaunais PLR sējelements ir kombinējams ar Air Planter™ - precīzās sējas iekārtu. Tādējādi Bourgault FMS pārtop par precīzās sējas sējmašīnu kukurūzai un sojai. Diemžēl Air Planter™ nav apvienojams ar starprindu minerālmēslu iestrādi MRB® III.

PLR ir sagatavots arī šķidro minerālmēslu lietošanai. Bourgault izmantotie nodilumizturīgie komponenti garantē efektīvu un bezproblēmu darbību gadiem ilgi.

Citas ziņas

Sējumu zaru ecēšu izmantošanas iespējas

Lielākajai daļai kultūru ecēšana ir ideāla nezāļu iznīcināšanas metode. Pat ja nezāļu iznīcināšana netiek veikta pilnā apjomā, nezāles ir novājinātas un ierobežotas turpmākajai augšanai. Ecēšas var izmantot visās augsnēs, un tās ir īpaši piemērotas stipri sablīvētām augsnēm.