Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Jaunumi

SANO eksperta padomi: Barošanas ceļvedis - Vielmaiņas slimības

Govju vielmaiņas slimībām var būt dažādi cēloņi. Lai vieglāk tos izprastu mūsu SANO eksperte ir sagatavojusi pārskatu par slimību cēloņiem, sekām un iespējamām klīniskajām pazīmēm.

Pamats veiksmīgai laktācijai tiek noteikts jau cietstāvēšanas periodā. Izbarojot katru komponentu katru dienu nozīmē saglabāt spurekļa darbībai 100% jaudu. Ja barošana nerit pēc plāna mēs saskaramies ar ganāmpulka veselības rādītāju pasliktināšanos, ražības krišanos un strauju veterināro izmaksu paaugstināšanos.

Kā rodas govju vielmaiņas slimības:

Kā rodas govju vielmaiņas slimības

Kā kontrolēt govju vielmaiņas slimības?

Imūnsistēma

Mastīts , metrīts un placentas aizture ir novājinātas imūnsistēmas sekas. Tā attīstībā ir iesaistītas vairākas būtiskas uzturvielas. Mēs stiprinām imūnsistēmu, izmantojot:

 • Mērķtiecīgu vitamīnu, neorganisko un organisko mikroelementu un antioksidantu izbarošanu;
 • Izvairīšanos no piena triekas;
 • Negatīvās enerģijas bilances samazināšanu, izmantojot papildu enerģētiskos produktus un taukskābes;
 • Barības devā esošo aminoskābju līdzsvarošanu.

Negatīva enerģijas bilance

Augsts izslaukums laktācijas perioda sākumā vienmēr rada negatīvu enerģijas bilanci. Tas bieži noved pie ketozes un ilgstošām tauku aknu slimībām. Turklāt olnīcu darbība tiek nomākta, jo govs barības vielu un hormonu līdzsvaram nav pietiekami daudz enerģijas grūtniecībai.
Vienīgais risinājums tam ir barības devu optimizēšana:

 • Palielinot DM uzņemšanu pirms atnešanās;
 • Barojot funkcionālās taukskābes - omega taukskābes -  jau cietstāvēšanas periodā un līdzsvarojot taukskābju modeli laktācijas laikā. (jāņem vērā palmu taukskābes, stearīnskābe un nepiesātināto taukskābju saturs devā);
 • Lietošana metaboliski aktīvo vielu, piemēram, niacīna un holīna;
 • Paaugstinot cukura līmeni asinīs, izmantojot DextroFAT ​​Protect;
 • Sabalansējot devu ar optimālu lizīna un metionīna attiecību;
 • Uzlabojot sagremojamības devu , izmantojot izvēlētos un spureklī aktīvos regulatorus, piemēram, SANABI +, dzīvo raugu, ātri pieejamos slāpekļa savienojumus un cukuru;
 • Līdzsvarojot barības devā esošās aminoskābes.

Kalcija deficīts

Ir pierādīts, ka kalcija metabolisma traucējumu cēloņsakarība ir  saistīti ar piena triekas , glumenieka dislokācijas, pēcdzemdību placentas aiztures un mastīta attīstību. Veicot cietstāves perioda mērķtiecīgu barības paskābināšanu (ieskaitot līdzsvarotu magnija piegādi, lai stimulētu absorbciju) govs var mobilizēt nepieciešamo kalciju no ķermeņa, kā arī barības devas pēc atnešanās. Savukārt laktācijas laikā mēs apzināti iestatām DCAD vērtību pozitīvi, izmantojot katjonus. Tas ļauj mums sasniegt lielāku barības uzņemšanu un lielāku piena ražošanu. Mērķis: 350 mEq / kg sausnas.

Minerālvielas, mikroelementi un vitamīni veselām, auglīgām un ilgstoši produktīvām govīm

Izvēloties papildbarības ganāmpulkam jābūt īpaši uzmanīgam izvērtējot sastāvu un ganāmpulka vajadzības. Sano ir izstrādājuši papildbarības, kas ne vien nodrošina Jūsu ganāmpulka vajadzības pēc pamata minerālvielām, mikroelementiem un vitamīniem, bet arī satur dažādus aktīvo vielu kompleksus kā atbalstu, lai samazinātu risku, (sub) klīniskās vielmaiņas slimībām (piena drudzis, ketoze, aknu aptaukošanās sindroms u.c.). Slaucamo govju vajadzības jebkurā laktācijas periodā tiek risinātas ar īpaši orientētām minerālu un aktīvo vielu kombinācijām. Tiek piedāvāta spēcīga minerālvielu un aktīvo sastāvdaļu kombinācija piena drudža profilaksei, aknu funkcijas atbalstam un imūnsistēmai apvienojumā ar sabalansētu vitamīnu un minerālvielu sastāvu.

Piena govju papildbarība. Barības piestūmējs. AR AGRO. Westerman radialbasen

AR AGRO SIA prezentē klientam Westerman barības piestūmēju - maisītāju

SANO: Efektīvi produkti laktācijai

Triāde, kas atšķir mūsu produktus no citiem ir dzīvnieku veselība, produktu efektivitāte un produktu novatoriskais spēks. Sano produkti garantē mūsu klientiem iespēju sasniegt augstu dzīvnieku ražību ar augstas kvalitātes barību, kura ir bagātīga sastāvdaļām, kas lieliski piemēroti attiecīgajam darbības un dzīves posmam.

Minerālbarība

 • Camisan® slaucamām govīm ar augstu veiktspējas līmeni ar aktīvo sastāvdaļu kombināciju Kerasan® veselīgiem nagiem un Mastitisan® veselīgam tesmenim
 • Profisan® slaucamām govīm ar ļoti augstu veiktspēju, visi komponenti izgatavoti no Camisan® un papildināti ar daļēji organiski saistītiem mikroelementiem, C vitamīnu un holīnu
 • Topsan® slaucamām govīm ar augstu veiktspēju, visas sastāvdaļas ir izgatavotas no Profisan®, kas papildināts ar 100% organiski saistītu varšu un cinku, lielāks vitamīnu saturs, kā arī aktīvo sastāvdaļu kombinācija Fertisan® auglības stimulēšanai

Mipro® - minerālbarība ar funkcionālām īpašībām spureklim.

Saimniecībām ar TMR barošanu Sano ir izstrādājis novatorisku, unikālu produktu līniju, kas apvieno klasisko minerālvielu barību ar aktīvo sastāvdaļu kombinācijām spurekļa sinhronizācijai kas papildina un apvieno, lai optimizētu spurekļa vidi.
Mipro® līnija sastāv no  augstas kvalitātes komponentiem:

 • "Minerālu kodols", kas izgatavots no Profisan® ar minerāliem, organiski saistītiem mikroelementiem, A, D, E un C vitamīniem
 • B vitamīna komplekss, biotīns, holīns, Kerasan® un Mastitisan®

Mipro® līnija darbojas šādi:

 • Optimizēts ar aktīvām sastāvdaļām, dzīvo raugu, buferšķīdumu un RumenSan®- palielina barības uzņemšanu un uzlabo fermentāciju spureklī optimālai barības pārstrādei un palielinātai apgādei ar enerģiju.
 • Cukurs kā ātri pieejams spurekļa baktēriju enerģijas avots veicina slāpekļa un neapstrādāto šķiedrvielu pārstrādāšanu.
 • Dabiskie slāpekļa savienojumi palielina augstvērtīgā mikrobu proteīna daļu tievajā zarnā.
 • Spurekļa aizsargātais metionīns papildina trūkstošos barības olbaltuma komponentus, lai nodrošinātu vairāk piena un augstāku piena olbaltuma saturu

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Sano konsultāciju koncepciju? Tad sazinieties ar mums tūlīt!

Ilona Sirmā

+371 20226003

ilona@aragro.lv

Citas ziņas

Jaunums no BERGMANN! Izkliedes sistēma Vspread

Vācijas ražotājs BERGMANN nupat patentējis un izlaidis tirgū unikālu izkliedes sistēmu Vspread! Turpmāk TSW modeļa universālos kūtsmēslu un kaļķa kliedētājus būs iespēja aprīkot ar šo plato un vienmērīgo izkliedes aprīkojumu. Tas nodrošinās iespēju strādāt ar darba platumu pat līdz 36 metri!

Ieguvumi šķidrmēslu transportēšanu un iestrādi veicot ar šļūteņu sistēmu

Pie mūsdienu dīzeļdegvielas cenām un tehnoloģiju iespējām, šķidrmēslu sūknēšana pa šļūtenēm jau ir ikdiena un konkurē visiem zināmo šķidrmēslu transportu un izkliedi ar traktoru mucām. Ir vairāki īpaši svarīgi iemesli, kāpēc izvēlēties šļūteņu šķidrmēslu iestrādes sistēmu! Par to vairāk rakstā...

Jaunumi no BEDNAR 2022. gadam!

Lauksaimniecība nemitīgi mainās. Mainās laikapstākļi, ražošanas izmaksas, kā arī lauksaimniecības metodes. Atsevišķām izmaiņām nepieciešama elastīga atbildes reakcija, kas attiecināma arī uz lauksaimniecības tehnoloģiju ražotājiem. Sekojot tam Čehijas ražotājs BEDNAR aizvadītajā nedēļā prezentēja jaunumus 2022. gadam.