Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Jaunumi

Pirmie ROC vālotāji ir klāt!

Latvijas laukos nonākuši pirmie revolucionālie zāles un salmu vālotāji - pacēlāji ROC! Ar nepacietību gaidām jauno sezonu, kad tos varēs likt lietā un novērtēt to priekšrocības lopbarības sagatavošanā!

ROC vālotāji (pacēlāji ar konveijeriem) ir revolucionāra zāles, salmu un graudu zaļās masas savākšanas tehnoloģija, kas nav salīdzināma ar tradicionālo rotora grābekļu izmantošanu. Šis Itālijas ražotājs ir īpaši specializējies un tikai ražo šos unikālos zāles vālotājus jau no 1994. gada. Ražotājs uz šo dienu joprojām aizsargā 36 patentus.


ROC vālotāju priekšrocības: 

Mazāk smilšu (koppelnu)

Strādājot ar jauno ROC vālotāju / pacēlāju darbu var sākt agrāk no rīta, nav jāgaida, kamēr nožūst rasa. Strādājot ar klasisko vālotāju, tiek ieteikts nedaudz nogaidīt, jo pie mitras zāles smiltis labi pielīp zālei līdz ar to būs augstāks pelnu saturs skābbarībā. Savukārt ROC vālotājs saudzīgi paceļ zāli un saliek vālā. Tas ir ļoti aktuāli lielākām saimniecībām, kurām nav laika gaidīt. Zāle vairs netiek vāļāta pa zemi.

Veselīgāka skābbarība

Skābbarības gatavošanas procesā jāuztraucas par fermentācijas problēmām un augstu sviestskābes risku. Sviestskābe veidojas pateicoties klostrīdiju baktērijām, kuras dzīvo augsnē uz lauka. Jo vairāk augsnes tiek ienestas barībā, jo lielāks klostrīdiju skaits barībā, jo vairāk var veidoties sviestskābe. Šādu barību govis ēd nelabprāt, līdz ar to krīt piens un ienākumi, rodas veselības problēmas.

Vairāk proteīna

Ar tauriņziežiem bagātos zālājos vienmēr ir jāuztraucas par trauslajām lapiņām – tieši tajās ir proteīns. Jāsavāc visas lapiņas, tās nedrīkst nobirt. ROK vālotājs pret zāli izturas ļoti saudzīgi, tāpēc tiek savāktas visas lapiņas pat sausā zālē. Rezultātā skābsienā proteīna saturs ir par 0,5-2% lielāks.

Mazāks tehnikas nodilums

Skābbarībā esošās smiltis visām tehnikām darbojas kā smilšpapīrs. ROC vālotājs ļauj savākt skābbarību bez smiltīm. Tāpēc skābbarības ražošanas un barošanas procesā iesaistītās tehnikas (zāles smalcinātājs, barības dalītājs, šķidrmēslu sūkņi) dils mazāk.

Vairāk piena - lielāki ieņēmumi

Veselīgāka barība - veselīgākas govis – vairāk piena. Pētījumi apliecina, ka koppelni govij samazina piena ražošanu. Katrs liekais koppelnu 1% maksā govij  50-60 EUR gadā. Ar tradicionāliem rotora tipa vālotājiem skābbarībā mazāk par 8% koppelnu praktiski nav neiespējams iegūt, parasti tie ir 10%. Ar jauno ROC vālotāju 5-6% ir ikdiena.

Vairāk par ROC vālotājiem lasiet mūsu katalogā

Citas ziņas

Jaunums no BERGMANN! Izkliedes sistēma Vspread

Vācijas ražotājs BERGMANN nupat patentējis un izlaidis tirgū unikālu izkliedes sistēmu Vspread! Turpmāk TSW modeļa universālos kūtsmēslu un kaļķa kliedētājus būs iespēja aprīkot ar šo plato un vienmērīgo izkliedes aprīkojumu. Tas nodrošinās iespēju strādāt ar darba platumu pat līdz 36 metri!