Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Jaunumi

SANO eksperta padomi: veselīgi govju nagi

Veseli nagi “pārnēsā” pienu – katrs lauksaimnieks to zina, taču, diemžēl, liellopu audzēšanā nagu slimības ir plaši izplatīta problēma, tāpēc mūsu SANO eksperti sagatavojuši vienkāršu govju nagu veselības ceļvedi!

Govīm, kurām ir slimi nagi, barības patēriņš ievērojami samazinās, jo tās retāk dodas pie barošanas galda. Savukārt, samazinātās barības devas ietekme uz dzīvnieku arī ir riskanta, jo samazinās izslaukums un palielinās vielmaiņas slimību, piemēram, ketozes, acidozes vai glumenieka dislokācijas risks. Neapšaubāmi, tas negatīvi ietekmē arī uzņēmuma rentabilitāti. Šo iemeslu dēļ esam apkopojuši svarīgākos ekspertu padomus par veselīgu nagu nodrošināšanu, jo tie garantē augstu izslaukumu un govju labsajūtu.

Pieci padomi veselīgiem liellopu nagiem:

 1. Pastāvīgi pārbaudiet barības devu - pārāk smalka struktūra vai pārāk daudz olbaltumvielu barībā var izraisīt nagu slimības.
 2. Veselīgus liellopu nagus nodrošinās regulāra, profesionāla nagu kopšana.
 3. Pievērsiet uzmanību pastaigu laukumiem kūtī – tiem jābūt labi koptiem. Grīdai jābūt rupjai, bez asām malām un ar sausām pastaigu vietām, tā lai govīm nevajadzētu grūstīties!
 4. Profilaktiski izmantojiet kāju vannas un izvairieties no pārapdzīvotības kūtī - govis bez savas guļvietas apgulsies ejā, palielinot nagu slimību rašanās risku.
 5. Nodrošiniet optimālu to minerālu un mikroelementu devu, kas ir svarīgi nagu veidošanai, piemēram, cinku, biotīnu, varu un sēru. Lieliska šo sastāvdaļu kombinācija būs Sano papildbarība Kerasan!

Papildbarība govīm - veselīgiem nagiem, to kopšanai

Eiropas vadošo lopbarības piedevu ražotājs “Sano” ir izstrādājis šo papildbarību ar mērķi nodrošināt optimālu minerālu un mikroelementu uzņemšanu katras govs nagu veselības veidošanai. Šo sastāvdaļu kombinācijā ir:

 • govīm īpaši izstrādāts aktīvo sastāvdaļu komplekss, kas sastāv no vitamīniem, organiski saistītiem mikroelementiem un piedevām, kas veicina nagu veselību;
 • biotīns, kas samazina ragvielas dilšanu un cietina nagus;
 • organiski saistītais un neorganiskais cinks, kas veicina keratīna sintēzi;
 • organiski saistītais un neorganiskais varš, kas veicina nagu ragvielas izturību un nagu saistaudu cietību;
 • Sērs, kas veicina mikrobu proteīnu sintēzi un nagu ragvielas augšanu.

Svarīgi! Jau no paša sākuma veicināt govju nagu veselību ar Sano barošanas plānu teļiem un jaunlopiem, kā arī piena un cietstāvošām govīm.

 • Cietstāvēšanas laikā (50 dienas) 25 g Kerasan® uz govi dienā;
 • Laktācijas periodā 2 x 6 nedēļas gadā 50 g Kerasan® uz govi dienā.

Vērts atcerēties, ka Sano Kerasan kompleksu kājām ir iekļāvis savās minerālbarībās govīm: Camisan®, Profisan®, Topsan®, kā arī Mipro® līnijas papildbarībās, tāpēc izbarojot tās jau samazināsiet kāju slimību risku!


Vienmēr soli priekšā ar Sano eksperta zināšanām. Mēs ar prieku sniegsim jums nepieciešamo informāciju par veselīgu un ienesīgu liellopu barošanu!

Sano konsultante
Ilona Sirmā
+371 20226003
ilona@aragro.lv

Citas ziņas

Ieguvumi šķidrmēslu transportēšanu un iestrādi veicot ar šļūteņu sistēmu

Pie mūsdienu dīzeļdegvielas cenām un tehnoloģiju iespējām, šķidrmēslu sūknēšana pa šļūtenēm jau ir ikdiena un konkurē visiem zināmo šķidrmēslu transportu un izkliedi ar traktoru mucām. Ir vairāki īpaši svarīgi iemesli, kāpēc izvēlēties šļūteņu šķidrmēslu iestrādes sistēmu! Par to vairāk rakstā...

Jaunumi no BEDNAR 2022. gadam!

Lauksaimniecība nemitīgi mainās. Mainās laikapstākļi, ražošanas izmaksas, kā arī lauksaimniecības metodes. Atsevišķām izmaiņām nepieciešama elastīga atbildes reakcija, kas attiecināma arī uz lauksaimniecības tehnoloģiju ražotājiem. Sekojot tam Čehijas ražotājs BEDNAR aizvadītajā nedēļā prezentēja jaunumus 2022. gadam.

Kāpēc SILOKING pašgājējmikseris?

Katrai saimniecībai savs SILOKING. 13 līdz 32 m3 – tik plašs ir SILOKING pašgājēju barotāju izmēru klāsts. Parasti vecākās fermās ierobežojošais faktors ir tehnikas augstums. SILOKING Compact sērijai augstums ir tikai 2,65m. SILOKING tehnoloģija ir izstrādāta rūpēs par govīm 365 dienas gadā – uzticamība un precizitāte!