Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Jaunumi

Bioloģiskā lauksaimniecība: viegli sagremojama skābbarība ir panākumu atslēga

Pamata lopbarība ir visvērtīgākā prece bioloģiskajās saimniecībās. Laboratorijas nosakot barības sastāvu izskata ne tikai precīzu uzturvielu, minerālu un mikroelementu saturu, bet arī sagremojamību un citus faktorus. Jo labāka sagremojamība, jo labāk dzīvnieks var izmantot skābbarību. Tie ir svarīgi faktori, kad runājam par dzīvnieku veselību, auglību un ražību.

Augsti sagremojamas skābbarības ražošana

Izmantotā pamata barība ir atbildīga par jūsu dzīvnieku veselību, auglību un ražību. Rentablai saimniekošanai bioloģiskajā saimniecībā tas ir pamatu pamats. Ar barības analīžu palīdzību ir iespējams aprēķināt perfekti sabalansētas barības devas. Aprēķini un pieredze ar lopbarības analīzēm ļoti skaidri parāda, cik svarīga ir viegli sagremojamas skābbarības ražošana. Dzīvnieki ēd vairāk un, pateicoties augstākai sagremojamībai, var iegūt vairāk barības vielu no šķiedrvielām, lai nodrošinātu veselību, auglību un ražību.

Attēls: Joskin Betimax RDS 6000 lopu pārvadāšanas piekabe

Pirms skābbarības sagatavošanas

Sagremojamību skābbarībai galvenokārt ietekmē ražas novākšanas laiks un šķirnes izvēle.  Kukurūzas skābbarības pētījumi parāda lielas atšķirības atsevišķu šķirņu sagremojamībā. Tāpēc, izvēloties kukurūzas šķirnes, pārliecinieties, ka tās ir viegli sagremojamas! Arī zālāju apsaimniekošanā augu populācijas veids un sastāvs atspoguļojas skābbarības kvalitātē un galu galā arī dzīvnieku veselībā. Pļaušanas laikam ir liela ietekme arī uz to, cik skābbarība ir sagremojama. Sekojošais attiecas gan uz zāles, gan kukurūzas skābbarību - jo augs ir vecāks, jo tas ir mazāk sagremojams. Iemesls tam ir lignīna (organiska viela, kas ietilpst augu šūnapvalka sastāvā) nogulsnes augu šūnās, kas izraisa lignifikāciju un negatīvi ietekmē novākto augu sagremojamību.

Pēc skābbarības pagatavošanas

Pat pēc ražas novākšanas ir iespēja pozitīvi ietekmēt  barības izmantošanos – barojot dzīvo raugu. Dzīvais raugs elpo kaitīgo skābekļa atlikumu spureklī, tādējādi uzlabojot barības sagremošanos un izmantošanos, stabilizējot pH vērtību spureklī. Izmantojiet ērtu pilnīgu risinājumu no Sano - EkoTop ®! Tas nodrošinās pilnīgu minerālvielu un dzīvā rauga piegādi vienā produktā.

EkoTop® minerālbarība bioloģiskajām saimniecībām

Produkta priekšrocības:

  • Dzīvais raugs un Herbasan palielina spureklī esošo biomasu un uzlabo barības vielu izmantošanu;
  • Minerālu un vitamīnu komplekss liellopu bioloģiskai audzēšanai veicina dzīvnieku veselību un sniegumu;
  • Magnijs vielmaiņas, veiktspējas un veselības stabilizēšanai;
  • Augstas kvalitātes vitamīnu un mikroelementu kombinācija veseliem dzīvniekiem;
  • E vitamīns un selēns veicina auglību un tesmeņa veselību;
  • Jods palielina vairogdziedzera funkcionalitāti un uzlabo auglību;
  • Cinks veicina naglu stabilitāti.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par Sano produktiem bioloģiskajām saimniecībām, sazinieties ar mūsu Sano konsultantu, kas Jums palīdzēs izvēlēties labākos barošanas un turēšanas risinājumus, kā arī ieteiks piemērotākos Sano produktus.

Ilona Sirmā
+371 20226003
ilona@aragro.lv

Citas ziņas

Jaunums no BERGMANN! Izkliedes sistēma Vspread

Vācijas ražotājs BERGMANN nupat patentējis un izlaidis tirgū unikālu izkliedes sistēmu Vspread! Turpmāk TSW modeļa universālos kūtsmēslu un kaļķa kliedētājus būs iespēja aprīkot ar šo plato un vienmērīgo izkliedes aprīkojumu. Tas nodrošinās iespēju strādāt ar darba platumu pat līdz 36 metri!