Aizvērt

+371 25 662 662

info@aragro.lv

Jaunumi

BERGMANN: SpeedControl – izkliedes devas kontrole atkarībā no braukšanas ātruma, izmantojot ISOBUS-TIM

Organisko mēslojumu precīza izkliede kļūst arvien svarīgāka gan ekonomisku, gan ekoloģisku aspektu dēļ. Ja organisko mēslojumu izkliedē ar mēslu kliedētāju vai universālo kliedētāju, braukšanas ātrumam ir tieša ietekme uz izkliedējamā materiāla izkliedi. Ja netiek ievērots optimālais braukšanas ātrums, lai nodrošinātu labu izkliedes kvalitāti, tas negatīvi ietekmē vienmērīgu izkliedi uz sāniem.

ISOBUS jau ir radījis būtiskas izmaiņas kūtsmēslu un universālo izkliedētāju darbībā un kontrolē, un tas ir viedās lauksaimniecības stūrakmens. Tomēr traktori un kliedētāji ar daudzām digitālām funkcijām bieži vien rada lielus izaicinājumus vadītājam. Darba laikā apvienojas daudzi faktori: traktora stūrēšana un pārvaldīšana, kliedētāja uzraudzība un vadība, kā arī darba rezultātu pārbaude.

Tāpēc BERGMANN ir izvirzījis šādus ISOBUS darbības turpmākās attīstības mērķus:

  • Traktora un kliedētāja efektivitātes un izmantošanas palielināšana
  • Nemainīgi augsta darba un izkliedēšanas kvalitāte
  • Slodzes samazināšana traktora vadītājam

BERGMANN: SpeedControl - Lietošanas ātruma kontrole, izmantojot ISOBUS-TIM braukšanas ātrumu

SpeedControl: devas regulēšana, izmantojot TIM (traktortehnikas vadības sistēma) braukšanas ātrumu.

BERGMANN SpeedControl ir pirmā izkliedes normas kontroles sistēma kūtsmēslu un universālajiem kliedētājiem, kas balstīta uz AEF ISOBUS-TIM standartu. Sistēmas unikālā iezīme ir tāda, ka tā uztur nemainīgu optimālo transportiera grīdas ātrumu konkrētam materiālam un devai.

Salīdzinot ar zināmo metodi, kurā izkliedes deva tiek kontrolēta, mainot transportiera ātrumu, Bergmann SpeedControl saglabā izkliedes kvalitāti ideāli nemainīgu.

Lai varētu reaģēt uz izkliedes devas izmaiņām, piemēram, izmantojot izkliedes kartes vai devas novirzēm (mērķa un faktiskā salīdzinājums) pie nemainīga transportiera ātruma, SpeedControl, izmantojot ISOBUS-TIM, automātiski maina traktora braukšanas ātrumu izkliedēšanas laikā. Vadības sistēma pastāvīgi salīdzina faktisko un mērķa devu, lai, konstatējot novirzes, un pielāgotu traktora braukšanas ātrumu.

SpeedControl rezultāts: precīza organiskā materiāla izkliedēšana ar vienmērīgu izkliedi uz aizmuguri un sāniem, nodrošinot visaugstāko izkliedes kvalitāti.

SpeedControl priekšrocības īsumā:

  • Uzlabota izkliedes kvalitāte

- transportiera grīdas ātrums pastāvīgi saglabājas optimālā diapazonā, kāds ir nepieciešams, lai būtu ideāla izkliede

- novirzes starp faktisko un plānoto devu tiek samazināta līdz minimumam

  • Uzlabota kūtsmēslu barības vielu izmantošana augsnē

- augsne tiek mēslota ar precīzu nepieciešamo barības vielu daudzumu

- precīza izkliedēšana nodrošina labāko vides aizsardzību

  • Samazināta slodze traktora vadītājam

- automātiska traktora braukšanas ātruma regulēšana atbilstoši izkliedējamajam materiālam un noteiktajai devai (t/ha).

- iespējama gandrīz pilnībā autonoma darbība kombinācijā ar aplikāciju kartēm (VRC) un GPS stūrēšanas sistēmu

- lielāku uzmanību var veltīt izkliedēšanas procesa uzraudzībai

- lielāka darba motivācija/apmierinātība

- mazāks nogurums, līdz ar to lielāka drošība

- būtiski vienkāršota kliedētāja un traktora vadība nepieredzējušiem vadītājiem.

  • Optimāla traktora izmantošana

BERGMANN SpeedControl pašlaik ir pārbaudes procesā, un no 2025. gada atsevišķiem kliedētājiem tā būs pieejama kā papildaprīkojums.

Izstādē "Agritechnica 2023" BERGMANN prezentēs SpeedCon- trol 27. hallē, stendā B30.

BERGMANN kūtsmēslu izkliedētājs

SpeedControl - izkliedes normas kontroli, izmantojot ISOBUS TIM braukšanas ātrumu, var izmantot izvēlētos BERGMANN kūtsmēslu un universālajos izkliedētājos no 2025. gada.

Priekšējā ātruma izmaiņas pie nemainīga transportēšanas ātruma

Priekšējā ātruma izmaiņas pie nemainīga transportēšanas ātruma (0,9 m/min) un mainītas lietošanas normas: šeit 2,1 km/h pie 25 t/ha lietošanas normas.

Priekšējā ātruma izmaiņas

Priekšējā ātruma izmaiņas pie nemainīga transportēšanas ātruma (0,9 m/min) un mainītas lietošanas normas: šeit 3,5 km/h pie 15 t/ha lietošanas normas.

BERGMANN SpeedControl darbības princips.

BERGMANN SpeedControl darbības princips. 

Uzņēmums Ludwig Bergmann GmbH - vidēja lieluma ģimenes uzņēmums jau trešajā paaudzē - jau vairāk nekā 125 gadus veiksmīgi darbojas lauksaimniecības tehnikas un transportlīdzekļu būves jomā un ir viens no vadošajiem profesionālām saimniecībām un darbuzņēmējiem pielāgotu sistēmu tehnoloģiju ražotājiem un piegādātājiem.

Viena no uzņēmuma lielākajām priekšrocībām ir ilggadējās pieredzes un moderno, inovatīvo tehnoloģiju apvienojums. Pastāvīga orientēšanās uz klientu vajadzībām un vēlmēm, pielāgošanās mainīgajām tehniskajām prasībām, nemitīga jaunu un turpmāku produktu pilnveidošana un, visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, "sajūta" pret klientiem ir padarījusi BERGMANN par uzticamu partneri lauksaimniecībā visā pasaulē.

Ar plašu produktu klāstu - kūtsmēslu izkliedētāji - universālie izkliedētāji - iekrāvēju vagoni - pelavu pārvadāšanas vagoni - maiņas sistēmas - pārslodzes vagoni - biešu tīrīšanas vagoni - pašgājēju transportlīdzekļu virsbūves - uzņēmums piedāvā ekonomiskus un praktiskus risinājumus.

Citas ziņas

Kemper jaunie PRO sērijas kukurūzas hederi

Vācijas ražotājs Kemper jau 40 gadus ir bijis tirgus līderis kukurūzas hederu ražošanā. Aptuveni katrs otrais pašgājējsmalcinātājs visā pasaulē strādā ar Kemper kukurūzas hederu. Šogad Agritechnika izstādē Kemper prezentēja jaunos PRO sērijas hederus, kas aizstās pazīstamos PLUS modeļus. 300pro mazo rotoru sērijas hederim ir priekšrocības, ja runa ir par mazāka garuma kukurūzu, savukārt 400pro lielo rotoru sērijas hederis ir īpaši piemērots garu kultūru novākšanai, kuru augstums pārsniedz 3,5 metrus.